Veelgestelde vragen
Vanaf wanneer kan ik deelnemen aan de trainingen?
Belangrijk om te weten is dat je hond minstens 3 maanden oud moet zijn, alsook zijn laatste inentingen als pup moet hebben ontvangen bij de dierenarts, op het moment van zijn of haar eerste training.
Hoe kan ik lid worden?
Om lid te worden van onze hondenschool kan u via deze link het formulier invullen met uw gegevens en deze van de hond. Gelieve deze pagina de eerste keer dat u komt trainen afgedrukt mee te brengen en een kwartier op voorhand aanwezig te zijn om de nodige administratieve zaken te voltooien.
Breng zeker het inentingenboekje van uw hond mee zodat wij dit kunnen nakijken. Dit voor de veiligheid van al onze trouwe viervoeters. Ook wanneer u zich herinschrijft dient u het inentingenboekje voor te leggen voor jaarlijkse controle.
Indien u niet in de mogelijkheid bent om het formulier online in te vullen, kan u ter plaatse ook steeds een formulier invullen.
Waarom moet ik de eerste keer het inentingsboekje van mijn hond meebrengen?
Zodat wij dit kunnen nakijken, dit voor de veiligheid van al onze trouwe viervoeters. Ook wanneer u zich herinschrijft dient u het inentingenboekje voor te leggen voor jaarlijkse controle.
Er zijn 2 trainingen per week. Wat als ik maar 1 maal kan komen?
U bent niet verplicht om elke training aanwezig te zijn, toch wordt dit sterk aangeraden voor het leerproces van de hond en geleider.
Moet ik buiten het lidgeld ook lesgeld betalen?
U dient geen lesgeld te betalen. U betaalt enkel uw jaarlijks lidgeld bij uw inschrijving, en bij uw herinschrijving elk kalenderjaar dat u wenst te komen trainen.
Kan men buiten het gehoorzaamheidsprogramma ook andere disciplines volgen bij HS De Liereman vzw?
Wij hebben er voor gekozen om ons op één discipline toe te spitsen, namelijk gehoorzaamheid.
Ons doel hierbij is om hond en geleider beloningsgericht dichter bij elkaar te brengen, zonder uit het oog te verliezen dat een hond een hond is, maar tevens ook je beste vriend!
Bijkomend vinden wij een goed gesocialiseerde hond zeer belangrijk, en zetten wij ook hier actief op in.
Bij de trainingsuren staat GP1 en GP2. Wat wil dat zeggen?
GP staat voor gehoorzaamheidsprogramma. GP1 en GP2 zijn de wedstrijdklassen binnen de gehoorzaamheid. Je kan hierin terecht komen, indien je wenst, wanneer je hond zijn brevet gehaald heeft en je een tijdje aan debutantenwedstrijden hebt deelgenomen.
Kan ik eender wanneer beginnen met de eerste training of moet ik wachten tot er een nieuwe lessenreeks start?
Wij organiseren geen lessenreeksen, dit wil zeggen dat je op elk moment kan aansluiten en je niet hoeft te wachten tot er een lessenreeks van start gaat.
Ik ben mijn lidkaart verloren. Wat moet ik doen?
Bij verlies van je lidkaart kan je contact opnemen met onze ledensecretaris, deze zal je een nieuw exemplaar bezorgen.
Wanneer moet ik de ledensecretaris op de hoogte brengen van wijzigingen?
Het is aangeraden om de ledensecretaris bij eventuele wijziging steeds op de hoogte te brengen. Op deze manier blijven onze gegevens correct en kunnen wij u indien nodig contacteren.
Ik ga op vakantie en zoek voor mijn hond een pension waar hij terecht kan. Kan HS De Liereman een goed pension aanraden?
Daar wij onpartijdig willen blijven kunnen wij geen pensions aanraden. Tevens zijn wij niet op de hoogte van het reilen en zeilen binnen alle pensions in de regio, waardoor wij ook geen standpunt wensen in te nemen.
Wat houdt de verzekeringskaart van K.K.U.S.H. in?
Gezien wij voor elke geleider verplicht een verzekering dienen af te sluiten via de K.K.U.S.H. zal u hiervan ook een kaart ontvangen. Op deze kaart vindt u uw aansluitingsnummer. Gelieve dit steeds samen met uw lidkaart bij zich te hebben wanneer u de terreinen betreedt.
Wanneer u een incident hebt en dit wenst aan te geven verzoeken wij u het bestuur te contacteren.
Ook wanneer u reeds via een andere hondenschool zou zijn verzekerd vragen wij u ons hiervan in kennis te stellen, zodanig dat er geen dubbele verzekering wordt afgesloten.